Aké bolo stretnutie KOŠICE 23.3.2019

Čaute rádioamatéri. Tak sme to dali dokopy a išli sme teda na to stretnutie do KE. Cesta ďaleká, bola veselá a viac-menej išlo všetko podľa plánu až na tie naše technické zastávky s potrebami. Do KE sme prišli v čase úvodnej prednášky v hlavnom vestibule. Vekový priemer bol vysoký, no však našim počtom 5ks (OM7AJD, OM7AKU, OM7AMA, OM7AFM, OM7ASX) sme ho mierne znížili.

Súčasťou stretnutia bola burza, asi 5 stolov staršej techniky a sem-tam aj niečo modernejšie. Účasť bola hojná, ale v prednáškovej miestnosti más bolo asi 15. Prednáška o anténach, bola celkom prijateľná (zaujal program na výpočet ale samozrejme platený) ale nasledujúca o anténach na lietadlách bola viac komerčná a zakrytá rúškom patentovania s ktorého sme sa viac menej nedozvedeli nič. Prednáška na tému A.R.E.S. bola prednáška o stave, že sa niečo robí , že vznikla nová stránka a že asi všetko začne nanovo s lepšou koordináciou.

Celkovo bolo stretnutie stretnutím tých, čo sa poznajú ale priniesol aj pozitíva a to v podobe kontestového teamu OM0M v klube OM3VSZ. Klub už existuje dosť dlhú dobu a na vybavenie ktoré používa dosahuje aj výborné výsledky. Viac nájdete v priloženej galérii. Klubu sa chceme poďakovať za guláš aj za to, že sme mohli vidieť ako sa vysiela s riadnou technikov.

V skratke “zas a znova dame :)”

Gáléria fotgrafií stretnutia

OM7AJD Jardo, 73

Zdieľať na:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *