Prečo sme vznikli a prečo je tomu tak.

Vitajte na novom portáli zamerenom nielen pre rádioamatérov, ale aj obyčajných vysielačkárov, rádiokutilov, poslucháčov (tzv. DX-érov) bez rozdielu veku, pohlavia a umelej hmoty 🙂 . Tento webportál bude zameraný hlavne na dianie u nás na Slovensku a v susednom Česku, ale pokúsime sa priniesť zaujímavosti aj zo sveta. Naším cieľom je vytvoriť stánky, na ktorých budú dostupné informácie, zaujímavosti, technické záležitosti, súťaže a akcie, proste všetko, čo sa len málo točí okolo vysielačiek a ľudí pracujúcich s vysielačkami v rámci našich možností. Webová komunita bude otvorená pre úplne všetkých, to znamená, že kto bude chcieť prispievať zaujímavými článkami, recenziami, reportážami o vysielaní, prípadne domácim kutilstvom, má dvere portálu otvorené dokorán. Stačí nás kontaktovať, a podrobnosti dojednáme.

Súčasťou tohto webu je aj tzv. https://moje.radio73.sk. Je to podportál, ktorý vyžaduje prihlásenie a umožňuje vytvárať napr. svoj vlastný denník spojení, vlastný “callbook” počutých, prípadne prijatých volačiek, osobný profil a v ňom osobná vysielacia (počúvacia) výbava, je v ňom kopec praktických vecí a nápovied pre operátorov, online CHAT, lokátorová online mapa, výpočty vzdialeností pre spojenia a ďalšie praktické veci. Portál je v stálej úprave a vylepšuje sa, aby bolo pridané a nastavené všetko tak ako má byť k čomu môžete svojimi postrehmi dopomôcť aj vy.

Ďalší zaujímavý podportál je bazár a to na https://bazar.radio73.sk, kde môžete inzerovať svoje nepotrebné zariadenia, alebo dopytovať zariadenia, ktoré by ste radi vlastnili. Portál bude podporovať aj AUKCIE, čo môže vniesť do predaja, či kúpy trocha zábavy 🙂 …

No, je sa na čo tešiť a verím, že stránky budú plné aktuálnych informácií, či už pre jednoduchých začínajúcich vysielačkárov alebo ostrielaných rádioamatérov.

Jardo (OM7AJD) 73

Zdieľať na: