Zimný CB závod 2019, ako začiatok novej vysielacej CB sezóny

Slovenský CB rádioklub vyhlásil v novom roku 2019 už tradičný Zimný CB závod 2019. Konať sa bude celý druhý januárový víkend, v dňoch 12. a 13. januára. Organizátor závodu dúfa v priaznivé počasie a “záplavu” staničných denníkov 🙂 Čitateľom portálu radio73.sk prinášame celé propozície závodu:

Organizátor:
Slovenský CB Rádioklub, ul. 29. augusta 44/6, 97251 Handlová
poverená osoba: Števo Zvolen

Termín:
Začiatok: sobota 12.1.2019, 12:00 h.
Koniec: nedeľa 13.1.2019, 12:00 h.

Poznámka k časovému rozsahu: 24-hodinovým závodom chceme dať šancu zapojiť sa do súťaže aj tým, ktorí vyrazia na turistiku v sobotu popoludní alebo v nedeľu ráno a pribalia do batohu aj nejakú CB stanicu a portejblovú anténu.

Cieľ súťaže:
– pozdraviť kamarátov v CB éteri,
– oživiť pásmo v zimných mesiacoch,
– podporovať súťaživosť a HAMspirit pri CB prevádzke
Súťažiaci sa počas súťaže riadi ustanoveniami platného Všeobecného povolenia pre OR č. VPR 23/2012 na území Slovenskej republiky, resp. povolenia VO-R/7/04.2012-6 na území Českej republiky. Nie je potrebné sa prihlasovať.

Kategórie:
A – portejblová stanica, ktorá spravila spojenia len v rámci Slovenskej republiky
B – portejblová stanica, ktorá spravila spojenia len v rámci Českej republiky
C – portejblová stanica, ktorá spravila spojenia v rámci oboch republík

D – stanica vysielajúca z domáceho QTH na území Slovenskej republiky
E – stanica vysielajúca z domáceho QTH na území Českej republiky

Spojenia cez opakovače resp. záznamníky neplatia.

Bodovanie:
– za každé spojenie 1 bod, s každou stanicou je možné spraviť iba jedno spojenie bez ohľadu na to, či stanica vysiela z QTH, alebo /p, /m.
– násobičom sú kraje Slovenskej republiky a Českej republiky, odkiaľ protistanica vysiela (max. teda možno získať 8 slovenských, 14 českých, alebo 22 krajov v oboch republikách = násobičov)
– bodovanie môže súťažiaci spraviť sám, alebo ho spraví organizátor.
– podľa výsledného počtu bodov bude zostavené poradie v každej kategórii.

Výpočet výsledného bodového zisku: je daný súčinom počtu spojení a počtu dosiahnutých násobičov. Napr. 65 spojení do 4 rôznych krajov:  65 x 4 = 260 bodov

Denník:
– denník do súťaže je nutné zaslať výlučne v digitálnej forme a to súbor .c6v Denníku CL6 (iné formáty: xls, doc, jpeg, txt či iné len po vzájomnej dohode s organizátorom)
– v Denníku CL6 musí byť kompletne vyplnená hlavička a teda: názov súťažiaceho, QTH alebo miesto portejblu, lokátor, nadmorská výška QTH, dátum a čas začiatku resp. konca                                 – v samotnom denníku zápis musí obsahovať: dátum a čas spojenia, volačku a miesto vysielania protistanice (QTH alebo jej miesto portejblu resp. mobilu), oba reporty, lokátor a do poznámky sa uvedie skratka kraja protistanice (zoznam skratiek je na konci propozícií).

Ak portejblová stanica vysiela z kóty, ktorá je na hranici viacerých krajov a stanica nevie určiť, z ktorého vysiela, je povinná udávať skratku podľa toho, z ktorého kraja na vrchol vystúpila.

Denníky odošlite cez webové rozhranie alebo mailom na adresu: lasab@ppabb.sk najneskôr do 19.1.2019. Papierové denníky odfotené a odoslané ako fotografia, alebo iné digitálne formáty nebudú vyhodnotené a budú použité len pre kontrolu. V maili uveďte volačku, meno a priezvisko a kontaktné údaje (adresa, tel. a pod.) a skratku kraja.

Výsledky budú zverejnené na www.scbr.sk. Diplomy budú zaslané vo formáte PDF na mailovú adresu súťažiaceho. V prípade malého záujmu (menej ako traja účastníci) si organizátor vyhradzuje právo nezostaviť poradie v danej kategórii.

Denníky sa posielajú formou formulára, ktorý nájdete na stránkach Slovenského CB rádioklubu: http://www.scbr.sk/zimny-cb-zavod/zaslanie-dennika/

V sporných situáciách je rozhodnutie organizátora konečné.

SKRATKY KRAJOV (= násobičov)

Slovenská republika
BB – Banskobystrický kraj
BA – Bratislavský kraj
KE – Košický kraj
NR – Nitriansky kraj
PO – Prešovský kraj
TN – Trenčiansky kraj
TT – Trnavský kraj
ZA – Žilinský kraj

Česká republika
AB – Hlavní město Praha
HK – Královéhradecký kraj
JC – Jihočeský kraj
JM – Jihomoravský kraj
KV – Karlovarský kraj
LI – Liberecký kraj
MS – Moravskoslezský kraj
OL – Olomoucký kraj
PN – Plzeňský kraj
PU – Pardubický kraj
SC – Středočeský kraj
UL – Ústecký kraj
VY – Kraj Vysočina
ZL – Zlínský kraj

Verím, že po vzore pravidelných portejblistov, ktorí sú ochotní popasovať sa s akýmkoľvek počasím, sa pridajú aj tí príležitostní vysielači. Teším sa na záplavu denníkov.

73, Števo Zvolen

Zdieľať na:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *