Expedícia BRAVO (CB)

Nazdar Šunkáči. V sobotu 20.4 sme s Mišom Brezno absolvovali testovacie vysielanie z novým Mišovým CB vybavením. Vysielali sme z kóty Horský hotel Poľana z lokátorového štvorca JN98RO pod Michalovou novou expedičnou volačkou Bravo. Po zvítaní sa s prevádzkarom hotela Ferom a poriadnom posilnení šúľancami sme dostali povolenie vysielať zo zjazdovky. Teda sme sa vytrepali kam to len šlo a rozbalili Michalovu CB výbavu.

Postavenie antény a stožiaru bolo trochu oriešok lebo sme chceli použiť aj môj stožiar „šak bude anténa vyššie“, no stoporiť niečo také nie je sranda. Kvôli zachovaniu celistvosti oboch stožiarov sme nakoniec pridali len polovicu môjho stožiara a aj tak to bol boj, aby sme to nezlámali. Anténa stojí kábel sme nezabudli teda hor sa vysielať.

Prvé spojenia nenechali na seba dlho čakať a teda sme sa zaradovali všetko funguje ako má. Prevádzkar Fero nás bol ešte pár krát pozrieť čo vyvádzame, ale najväššie prekvapenie bolo keď mi zavolal Miro BB, kde to sme že vyrážajú z Foxom BB a rodinkami za nami. Kým delegácia z BB prišla spravili sme zopár spojení. Ked všetci dorazili založili oheň opiekli čo doniesli podebatili sme pri ohníku. Počasie nám prialo, bol nádherný, teplý, slnečný deň, až po zotmení sa ochladilo. Nečudo veď tam kde slnko nezasvietilo bol ešte sneh, ako aj na vrchole Poľany. Vysielali sme do 23.00. Všetko sme zbalili bez ujmi a rovnako v poriadku sme sa vrátili domov.
Ďakujeme hlavne Ferovi za možnosť vyliesť na kopec nad hotelom. Ďalej všetkým staniciam s ktorými sme spravili spojenie, podporu od Mira BB, Foxa BB, s rodinkami a Robom ZV. Mišo Brezno zdarne vyskúšal výbavu a teší sa na ďalšie spojenia ako expedícia Bravo už na EBH.73, Mišo Tarzan Bystrica

Zdieľať na:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *