Zoznam prevádzačov pripojených na Zello (Aktualizované)

 

Prevádzač Zello QTH Spravuje
OM0OVV len RX * Kamzík nad Bratislavou OM1AEG
OM0OUB len RX * Kamzík nad Bratislavou OM1AEG
OM0OVT OM8KT
OM0OUE OM8KT
OM0OUW OM3WZX
DMR

* len RX : Aktuálne (16.1.2019) je možnosť počúvať prevádzku na prevádzačoch OM0OUB a OM0OVV cez aplikáciu Zello.

Pre umožnenie vysielania na kanáloch a tým pádom aj do éteru je po prihlásení sa do Zello kanálu potrebné následné jednorázové schválenie správcom tohto kanálu. Schválenie je možné udeliť, len ak je online žiadateľ aj správca Zello kanálu zároveň. Ak teda nie ste online v Zelle na kanáli, nie je možné vás povoliť pre vysielanie ak to kanál umožňuje. Rádioamatérov prosíme, aby v ich mene na Zelle bol uvedený aj ich rádioamatérsky volací znak. Profil je možné dodatočne editovať a volací znak dopísať. Jednak to uľahčuje schvaľovanie nových užívateľov a zároveň iní pripojení užívatelia vedia vás identifikovať podľa volacieho znaku.

Aktualizované: Zello je komerčná služba poskytovaná freeware v pracovnej verzií pre PC, Android, iOS. Ma aj verziu Work, pracovná, ktorá je platená a ponúka ďaleko viac funkcií. Nám však postačuje aj free verzia. Princíp fungovania je len umožnenie rádioamatérom pripojenie do rádiovej siete pomocou dátovej linky na podobnom princípe ako echolik. Vzhľadom ale nato, že tvorca echolinku už nieje medzi nami, a zdrojové kódy si zobral k sebe tak vznikla obdoba, ktorá pomaly nahrádza echolink a prispôsobuje sa tejto dobe mobilných zariadení a nových dátových služieb. Jediný problém ostáva legislatívne riešenie z hľadiska prepojenia sieti. Možno v iných štátoch je situácia obdobná ale v iných je legálna. Používaním tejto siete sa klasický rádioamatér len prispôsobuje dobe.

Pôvodná tabuľka ostane nevyplnená, nakoľko prevádzkovatelia sa nevedia zjednotiť čo vlastne chcú alebo čo môžu.

viac informácií od OM1AEG: https://sites.google.com/site/om1aeg/echolink-a-zello

Článok prevzatý a upravený z mhz.sk
73, Jardo

Zdieľať na:

7 thoughts on “Zoznam prevádzačov pripojených na Zello (Aktualizované)

  1. Posledna aktualizacia Echolink aplikacie je z novembra 2018 😉
    Zelo a okolie, v ok su skupiny ok0bbf, ok0mf, ok0n, ok0bc, ok0bap, ok0bpl, ok0rpl, ok0bhs, ok0bea zalozene od 2014 do 2018, ani jedna dnes rano nema aktivnu gateway, aj ked niektore ju aktivnu podla ingo na webe mali. Preco zello opustili?

    1. Povedzme si, ze sa ludia zlakli alebo ze nevedia ako maju zaeragovat. Nechame tomu trocha volny priebeh aby ludia nabrali odvahu preco nic take sa nezakazuje.

  2. Všetko by bolo ako tak,len by bolo dobré značky prispôsobiť uzemnemu rozdeleniu. Koncove písmeno ” : A Bratislava a okolie. B Makovica / Košice a okolie. C Zvolen a okolie. D Žilina a okolie. a pod.

      1. Oki, odstran prosim este moju mail adresu, spam booti maju z nej radost v takomto formate a kedze nie je co povolovat, tak ju tam netreba. Zvlast ked mail na teba OM7AJD na stranke chyba 🙂 Nemuseli by sme si takto dopisovat cez komentare 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *